17. radyo boğaziçi Müzik Ödülleri oylaması başladı!

www.rbmuzikodulleri.com üzerinden gerçekleştirecekleri oylama, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra tüm Türkiye’den müzikseverlerin de katılımına açıldı.

20 yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden “radyo boğaziçi”, bu sene 17.si düzenlenecek olan Müzik Ödülleri Töreni için çalışmalara başladı.1992’de “Türkiye’nin ilk ve en iyi üniversite radyosu” diyerek yayın hayatına başlayıp heyecanla devam eden “radyo boğaziçi”, düzenlediği organizasyonlarda daima en iyisini ve en kalitelisini yapmayı hedefliyor. Düzenlenen organizasyonlar içerisinde, hem öncesinde yaşanan oylama heyecanı hem de sonrasında yaşanan büyük coşkusu ile Boğaziçi Üniversitesi’ne damgasını vuran Müzik Ödülleri Töreni, müzik dünyasının en iyilerini ödülleriyle buluşturuyor.

Yoğun bir çalışma süreci geçiren “radyo boğaziçi” ekibi, 17. radyo boğaziçi Müzik Ödülleri adaylarını belirledi. 1 Mart 2019 – 29 Şubat 2020 tarihleri arasında çıkan bütün albüm, single ve EP’leri dinleyip; güncel blog sitelerini, podcastleri, radyo programlarını ve festivalleri inceledi. Bu yıl ilk kez kendi siteleri, www.rbmuzikodulleri.com, üzerinden gerçekleştirecekleri oylama, 10 Nisan Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra tüm Türkiye’den müzikseverlerin katılımına açıldı. Yaz aylarına kadar  devam edecek oylama sürecinin ardından kazanan isimler belli olacak ve kamuoyuna duyurulacak.

Türkiye’nin en kaliteli yapımlarının seçildiği bu törende, geçtiğimiz yıllarda Sertab Erener, Sıla, Kenan Doğulu, Ezhel, Göksel, Can Bonomo, Gülşen, Edis, Ceza, Mor ve Ötesi ve Okan Bayülgen gibi isimler ödül aldı. Müzik Ödülleri Töreni, bugüne dek aday ve kazanan isimlerin, müzik camiasının önde gelen eleştirmenlerinin ve katılımlarıyla törene renk katan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin takdiri ve yoğun ilgisini toplamayı başardı.