Boğaziçi EMBA Programı’ndan Harvard Business Publishing ile işbirliği

İşletme ve ekonomi alanlarında akademik yayıncılıkta dünyanın önde gelen markalarından biri olan Harvard Business Publishing (HBS) ile Boğaziçi Üniversitesi’nin işbirliği akademisyenlere ve öğrencilere vak’a analizleri, makaleler, okuma parçaları, özel dosyalar ve online eğitim programlarından oluşan zengin bir kütüphaneye online erişim imkanı sunuyor.

Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA Programı’nın, Harvard Business Publishing (HBS) ile imzaladığı anlaşma doğrultusunda Boğaziçi Üniversitesi’nin tüm hocaları ve öğrencileri derslerinde ve araştırmalarında HBS yayınlarından bir yıl süreyle ücretsiz olarak yararlanabilecek.

İşbirliği kapsamında Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri dünyanın en iyi iş yönetimi dergisi olarak gösterilen Harvard Business Review’da yayınlanan makalelere, Business Horizons, California Management Review, IESE Insight, Rotman Magazine ve Sloan Management Review gibi yayınlara, Harvard Business Review Press tarafından seçilen e-kitaplara, Harvard Business Review Press, Business Expert Press, Perseus Books, Princeton University Press gibi prestijli yayınların dosyalarına erişebilecekler. Öğrenciler ayrıca Harvard Business School akademisyenlerinin okuma önerilerinin yer aldığı ve aynı zamanda online olarak izlenebilen ve interaktif içeriğiyle hayli etkin bir mecra olan Core Curriculum’dan yararlanabilecekler.

HBS yayınlarından faydalanmak isteyen akademisyenler ve öğrenciler kullanmak istedikleri dokümanla ilgili aşağıda yer alan bilgileri harvard@boun.edu.tr adresine gönderebilecek ve ilgili dokümanların linklerine, gönderilecek e-posta yolu ile erişim sağlayabilecekler. Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ayrıca HBS yayınlarının kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenler için düzenlenecek Webinar’a da katılabilecekler. Webinar’a katılmak isteyenler e-posta ile harvard@boun.edu.tr adresine taleplerini iletebilirler.

A-E-postada belirtilmesi gerekenler (Akademisyenler için)

Department:

Instructor's Name:

Instructor’s E-mail  (@boun.edu.tr ):

Course Code:

Number of Copies requested (number of students):

Purpose of use:

Expiration Date:

List of Cases:

B- E-postada belirtilmesi gerekenler (Öğrenciler için)

Department:

Advisor’s or Instructor’s Name:

Advisor’s or Instructor’s E-mail  (@boun.edu.tr ):

Student's Name:

Student’s E-mail (@boun.edu.tr):

Course Code:

Number of Copies requested:

Purpose of use:

Expiration Date:

List of Cases:

Ayrıca, Harvard Business Publishing materyallerinin kullanım ve üyelik şartları ile ilgili sorular emba@boun.edu.tr mail adresine gönderilebileceği gibi, tüm akademisyenler ve öğrenciler Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA Programı’nın Harvard Business Publishing’teki temsilcisine web sitesine kayıt olma ve kaynak bulmak ile ilgili sorularını şu adrese iletebilirler:

John Walton

john.walton@harvardbusiness.org 

Telefon  617-783-6140

Üyelik kapsamındaki yayınların özelliklerini detaylı olarak incelemek için ziyaret ediniz:

https://cb.hbsp.harvard.edu/cbmp/resources/marketing/docs/HE_UCA_Sell_Sheet.pdf

Diğer Yararlı Linkler:

Website for Educators: hbsp.harvard.edu

Teaching Post Forum: http://teachingpost.hbsp.harvard.edu/

Link to Register for Educator Premium Access to our website for educators: https://cb.hbsp.harvard.edu/cbmp/register/0/Educator+Premium/0/1

 

Customer Service, Monday – Sunday 1-800-545-7685

E-mail: custserv@hbsp.harvard.edu