Boğaziçi Mezunu Ömer Emeç, Albaraka Türk Katılım Bankasında Genel Müdür Yardımcısı Oldu!

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu Dr. Ömer Emeç (BÜ’11), Albaraka Türk Katılım Bankasında Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

 

Eğitim hayatlarının bir bölümünde yolu Boğaziçi Üniversitesi ile kesişen iş insanları, kariyerlerinde birbirinden büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Boğaziçi mezunu ve Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Emeç, 2014’ten beri çalışmakta olduğu Albaraka Türk Katılım Bankasında Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

ÖMER EMEÇ KİMDİR?

1988 yılında Aydın'da dünyaya gelmiştir. 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Ömer Emeç, İstanbul Şehir Üniversitesinde İşletme alanında yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesinde ise İslam İktisadı ve Finansı alanında doktorasını tamamladı.  Öğrencilik yıllarında Ekopolitik Stratejik Araştırmalar Merkezinde araştırmacı olarak çalışan Emeç, profesyonel kariyerinde telekom ve bankacılık sektörlerinde strateji, araştırma, kurumsal performans, uluslararası iş geliştirme ve proje yönetimi gibi çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2014 yılında çalışmaya başladığı Albaraka Türk Katılım Bankasında Stratejist, Başekonomist, Stratejik Planlama ve Ekonomik Araştırmalar Birim Müdürü görevlerinde bulunan Emeç, 2022 yılı Ekim ayı itibarıyla "Strateji, Araştırma ve Kurumsal Performans Müdürlüğü" , "Proje Yönetimi ve Dönüşüm Müdürlüğü" ve "İş Mükemmelliği ve İnovasyon Müdürlüğü” birimlerinden sorumlu Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.