Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı Büyükler Türkiye Kupası’ndan başarılarla döndü

25-27 Mart’ta Sapanca Gölü’nde düzenlenen Büyükler Türkiye Kupası’ndan Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı başarılarla döndü. Performanslarıyla Türkiye şampiyonluğuna adım adım yaklaşan Kürek Takımı, erkekler sekiz tek ve kadınlar iki çifte kategorilerinde derece elde etmeyi başardı.

Büyükler Türkiye Kupası dahilinde düzenlenen Akademi Türkiye Kupası’nda erkek kürek takımı birinciliğe ulaşarak kupayı alırken, ikinci Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), üçüncü ise Kadir Has Üniversitesi oldu.

Akademi Türkiye Kupası Erkekler Sekiz Tek Kategorisi’nde de altın madalya almaya hak kazanan kürek takımı, sezona iyi bir şekilde devam etti. Akademi Kadınlar İki Çifte Kategorisi’nde ise kürek takımı, 2 bin metrelik parkurda bronz madalya aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı sporcularından Ekonomi Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Oğuzhan Erdik yarışı, “Takımımız bünyesinde bulundurduğu yeni sporcularla aslında çok büyük bir gelecek vadediyor. Kadın takımımız iki çifte kategorisinde bronz madalya sahibi oldu. Tamamen yeni bir ekip olmasına rağmen büyük özveri ve inanç gösteriyorlar. Sezonun sonuna doğru daha farklı şeyler konuşacağımıza eminim. Erkek takımımız da bu yarışta akademi deniz küreği dört çifte kategorisinde yaşadığı teknik aksaklıkla yarışın dörtte üçünü 3 kişi devam ettirmek zorunda kalsa da akademi sekiz tek kategorisinde gelen galibiyetle kupadaki birinciliğini korudu. Şimdi de sırada Türkiye Şampiyonası var. Sezonun sonuna doğru giderken diğer akademi kürekçilerinin de ekiplerinin oturmaya başladığını gözlemleyebiliyoruz. Herkes gibi sıkı çalışmaya devam ediyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Büyükler Türkiye Şampiyonası öncesi ikinci basamağı da dereceyle geride bırakan kürek takımı favori olarak yoluna devam ediyor.

Takımın kadrosu ise şöyle:

Teknik Kadro: Recep Selim Akıcı, Sergen Haydın

Sporcular:

Doğa Paslı- Uluslararası Ticaret, ikinci sınıf

Gizem Gülbüz - Tarih, ikinci sınıf

Ahmet Celal Gündoğdu- Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, birinci sınıf

Buğra Bulut- Elektrik Elektronik Mühendisliği, üçüncü sınıf

Deniz Taşkın- Makine Mühendisliği, birinci sınıf

Furkan Başkan- Uluslararası Ticaret, ikinci sınıf

Hasancan Cebeci- Endüstri Mühendisliği, ikinci sınıf

Muhammed İkbal Sancaklı- Makine Mühendisliği, üçüncü sınıf

Oğuzhan Erdik- Ekonomi, üçüncü sınıf

Onurcan Yalçın- Fizik, hazırlık

İdil Yüksektepe- Uluslararası Ticaret, üçüncü sınıf