Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı sezonu madalyalarla açtı

Başarılarıyla dikkat çeken Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı, Türkiye Kürek Federasyonu faaliyet programında yer alan ve 18-20 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Büyükler Köyceğiz Kupası’na katıldı. Kadınlar ve erkekler kategorilerinde başarılı bir yarış ortaya koyan Kürek Takımı, Türkiye Şampiyonluğu için en büyük adaylardan biri.

Muğla’da düzenlenen Türkiye Büyükler Köyceğiz Kupası'nda kadın ve erkek kürek takımı sezonun ilk yarışını dereceler elde ederek tamamladı. İki takım da sezonda gerçekleşecek üç yarışın sıralamasıyla belirlenecek Türkiye Şampiyonluğu unvanını elde etme yolunda çok önemli bir aşama kaydetti.

Akademi Erkekler Sekiz Tek kategorisinde birinci sırada Boğaziçi Üniversitesi yer alırken, ikinci Kadir Has Üniversitesi oldu. Koç Üniversitesi ise üçüncüklükle onları takip etti. Bu kategoride yarışan Ekonomi Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Oğuzhan Erdik elde ettikleri başarıyla ilgili “Bu başarı büyük bir çalışmanın ürünü. Sonbahardan beri haftada altı günlük bir antrenman programımız var, iki gün gölde, kalan dört gün de karada antrenman yapıyoruz. Ayrıca 13-18 Şubat arasında Muğla’da hazırlık kampı yaptık ve yarış için son hazırlıklarımızı tamamladık. Güzel geçen yarışın ardından Akademi Erkekler Sekiz Tek kategorisinde birinci olduk. Ayrıca önemli bir başarı daha elde ettik. Kulüplerin de katıldığı Büyük Erkekler Sekiz Tek kategorisinde ise üçüncü sırada yer aldık. Bu yarışta birinci Fenerbahçe, ikinci de Galatasaray oldu” değerlendirmesini yaptı.

Akademi Kadınlar İki Çifte kategorisinde ise ilk sıraya Koç Üniversitesi yerleşirken onu Boğaziçi Üniversitesi izledi. Takıma giren yeni sporcularla bu kategoride yarışan Boğaziçi Üniversitesi ekibi, ilk müsabakaları olmasına rağmen iyi bir performans sergileyerek Türkiye Şampiyonluğu için de iddialı olduklarını gösterdi.

Takımın kadrosu şu şekilde:

Teknik Kadro: Recep Selim Akıcı, Sergen Haydın

Kadınlar İki Çifte:

Doğa Paslı - Uluslararası Ticaret, 2. sınıf

Gizem Gülbüz - Tarih, 2. sınıf

Erkekler Sekiz Tek:

Ahmet Celal Gündoğdu - Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, 1. sınıf

Buğra Bulut - Elektrik Elektronik Mühendisliği, 3.sınıf

Deniz Taşkın - Makine Mühendisliği, 1. sınıf

Furkan Başkan - Uluslararası Ticaret, 2. sınıf

Hasancan Cebeci - Endüstri Mühendisliği, 2. sınıf

Muhammed İkbal Sancaklı - Makine Mühendisliği, 3. sınıf

Oğuzhan Erdik - Ekonomi, 3. sınıf

Onurcan Yalçın - Fizik, Hazırlık

İdil Yüksektepe (cox) - Uluslararası Ticaret, 3. sınıf