Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’nin ilk öğrenci topluluğu Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu, 6. Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni’nde ‘Yılın En’lerini açıkladı. Yılın en iyi bireysel sporcusu Taha Akgül olurken, en iyi spor yöneticisi Fikret Orman, yılın en iyi takımı Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, yılın en iyi antrenörü Zeljko Obradovic ve yılın en iyi çıkış yapan takımı Konyaspor Futbol Takımı seçildi.

Günümüze kadar birçok ilke imza atmış Türkiye’nin ilk öğrenci topluluğu Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödül Töreni’nde yılın en iyileri açıklandı. Sporun pek çok alanında Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından seçilen en iyilerin ödüllerini aldığı tören spor camiasının ünlü isimlerini bir araya getirdi. Törende ödül alan tüm katılımcılar, 10 Aralık 2016 gecesi Vodafone Arena Stadı yakınında emniyet güçlerine ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleşen terör saldırısını lanetledi.

10 kategoride yılın en’leri ödüllerini aldı

Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu’nun üstlendiği Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödül Töreni’nde bu yıl 10 kategoride ödüller sahibini bulurken, yılın en iyi bireysel sporcusu milli güreşçi Taha Akgül, yılın en iyi spor yöneticisi Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, yılın en iyi takımı Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, yılın en iyi antrenörü Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, yılın en iyi basketbolcusu Fenerbahçe’den Gigi Datome, yılın en iyi voleybolcusu Vakıfbank’tan Kimberley Hill, yılın en iyi çıkış yapan takımı Konyaspor Futbol Takımı ve yılın en iyi çıkış yapan sporcusu milli jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı seçildi.

Sporcu Kardeşliği Özel Ödülü bu yıl 6 ayrı isme verildi

Medya oylamalarında ise yılın en iyi spor programı NTV Spor sabah kuşağı programı 7-10 olurken, yılın en iyi spor yorumcusu ödülü ise NTV Spor başarılı spiker ve yorumcusu İsmail Şenol aldı. Oylamadan bağımsız olarak belirlenen ‘Sportsmanship Brotherhood (Sporcu Kardeşliği)’ Özel Ödülü’nün bu yılki sahipleri ise Paralimpik Olimpiyat Şampiyonu Goal Ball Milli Takımı, Paralimpik Olimpiyat Şampiyonu Milli Masa Tenisi Oyuncusu Abdullah Öztürk, Sıla Ortaokulu Kız Basketbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Kadın A Milli Basketbol Takımı ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı oldu.

Ayrıca Paralimpik Halterci Nazmiye Muratlı’ya “Özel Başarı Ödülü”, TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer’e ‘’Yaşam Boyu Başarı Ödülü’’ ve Kürek Milli Takım Başantrenörü Recep Selim Akıcı’ya ise ‘Boğaziçi Spor Elçisi Ödülü’ takdim edildi.

Törende ödül alan isimler şu şekilde:

·         En İyi Bireysel Sporcu: Taha Akgül

·         En İyi Takım: Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı

·         En İyi Yönetici: Fikret Orman

·         En İyi Antrenör: Zeljko Obradovic

·         En İyi Basketbol Oyuncusu: Gigi Datome

·         En İyi Voleybol Oyuncusu: Kimberley Hill

·         En İyi Spor Yorumcusu: İsmail Şenol

·         En İyi Spor Programı: 7-10

·         En İyi Çıkış Yapan Takım: Konyaspor Futbol Takımı

·         En İyi Çıkış Yapan Sporcu: Ayşe Begüm Onbaşı

·         Sporcu Kardeşliği Özel Ödülü:

Paralimpik Olimpiyat Şampiyonu Goal Ball Milli Takımı, Paralimpik Olimpiyat Şampiyonu Milli Masa Tenisi Oyuncusu Abdullah Öztürk, Sıla Ortaokulu Kız Basketbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü ve Kadın A Milli Basketbol Takımı

·         Özel Başarı Ödülü: Nazmiye Muratlı

·         Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Yavuz Kocaömer

·         Boğaziçi Spor Elçisi Ödülü: Recep Selim Akıcı