BURC Student Center açıldı

Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni öğrenci merkezi BURC Student Center Güney Kampüs’te açıldı.
Medya ve İletişim Koordinatörlüğü

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Naci İnci tarafından 10 Mayıs’ta gerçekleştirilen törenle açılan BURC Student Center sayesinde Güney Kampüs’te daha fazla alanın öğrencilerin kullanımına sunulması amaçlanıyor. Öğrencilerin çalışma, etkinlik ve sosyalleşme ihtiyaçlarına cevap vermesi için tasarlanan merkez 3 bin metrekare kapalı alana sahip yaklaşık 8 dönümlük alana yayılıyor. 

"ÜLKEMİZİN EN İYİ ÖĞRENCİLERİNE LAYIK SOSYAL BİR ALAN TASARLADIK"

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencilerin kullanım alanlarının kısıtlı olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. İnci, yeni merkezle birlikte daha fazla alanın öğrencilere sunulduğunu ve Güney Kampüs'te sosyal hayatın güçleneceğini söyledi. BURC Student Center’in kapalı mekân ve açık alanlarla birlikte toplamda 8 dönüme yayıldığı bilgisini paylaşan Rektör Prof. Dr. İnci şu değerlendirmeyi yaptı:

“Özellikle Güney Kampüs’te öğrencilerimizin bir araya gelerek ders çalışabileceği ve sosyalleşebileceği alan sıkıntısı vardı. Yeni öğrenci merkezimiz ile hem kapalı alanda yeni mekanları hem de açık alanda geniş bir alanı öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Burası Güney Meydan'dan 1 dönüm daha büyük. 8 dönümlük bu yerleşim tamamen öğrencilerimizin kullanımında olacak. Bu sayede ülkemizin en iyi öğrencilerine layık bir sosyal alan tasarlamış olduk. Öğrencilerimize hem çalışma hem de etkinlik alanı olarak ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu yeni alanı kazandırmaktan dolayı mutluyuz.”

“KUZEY KAMPÜS’TE DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Rektör Prof. Dr. İnci, aynı yaklaşımla Kuzey Kampüs’te de yeni ve geniş bir çalışma alanı için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Kütüphane’nin deprem güçlendirme çalışmaları nedeniyle boşaltılarak yenileceğini ve bu süreçte öğrencilerin mağdur olmaması için önlemlerin alındığını belirten Prof. Dr. İnci, “Kuzey Kampüs için de yeni ve oldukça geniş bir alanı öğrencilerimizin çalışma mekânı olarak hazırlıyoruz. Kütüphanemizin depreme karşı güçlendirilmesi çalışmaları sırasında öğrencilerimizin mağdur olmaması ve çalışmalarını kesintisiz sürdürmeleri için gereken önlemleri alıyoruz” dedi.