Danimarkalı müzikal tiyatro kumpanyası Batida Adı Rolex ile Boğaziçililerle buluştu

Danimarkalı müzikal tiyatro kumpanyası Batida "Adı Rolex” oyunu ile 26 Mayıs’ta Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu’nda tiyatro severlerle buluştu. Otoriter sistemleri eleştiren oyun 40 ülkede sahneye konarken, Boğaziçi Üniversitesi’nde de büyük beğeni topladı.

Danimarkalı müzikal tiyatro kumpanyası Batida, 40 ülkede sahnelenen "Adı Rolex” müzikaliyle 26 Mayıs’ta Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu’nda Boğaziçililerle buluştu. İngiliz yönetmen Alex Byrne'ın yönettiği ve Danimarkalı müzikal tiyatro kumpanyası Batida'nın sahnelediği “Adı Rolex”, Doğu Avrupa’da yaşayan genç bir ressam ile onunla ilişki kuran insanların da yaşadığı zorlu zamanları anlatıyor.

Şimdiye kadar 40 ülkede sahnelenen ve büyük beğeni toplayan tek perdelik oyun, Boğaziçi Üniversitesi’nde İngilizce oynanırken Türkçe üst yazı ile sahnelendi. Adı Rolex oyunu 2015’te Uluslararası De La Hava Festivali Performans, 2014’te Grahamstown Ulusal Sanat Festivali Gümüş Alkış ile yine aynı yıl Varşova Assitej ödüllerine layık görüldü.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki oyunun ardından izleyicinin sorularını da yanıtlayan Batida ekibi, Boğaziçi Üniversitesi’nde olmaktan ve gösterilen ilgiden dolayı duydukları mutluluğu dile getirirken, oyun seyirciden büyük beğeni topladı.

Adı Rolex neyi anlatıyor?

Doğu Avrupa'da bir yerde, çöküşten önce! Megaloman bir diktatör, ruhunu satan bir ressam, genç bir kadının sınırsız sevgisi, müzikseverlerden oluşan eğlenceli bir aile ve yalnız, sefalet içinde büyüyen bir çocuk hakkında müzikal ve eğlenceli bir oyun. Ünlü İngiliz yönetmen Alex Byrne'ın yönettiği ve Danimarkalı müzikal tiyatro kumpanyası Batida'nın sahnelediği oyun, seyirciyi çok uzak olmayan br geçmişte bir yolculuğa çıkarıyor.

Yazan: Søren Ovesen
Yöneten: Alex Byrne
Oynayanlar: Danay Anaya, Simon Holm, Søren Ovesen, Karen Rasmussen, Maria Sonne, Tine Sørensen, Per Thomsen, Lene Wendelin, Rasmus Glendorf
Müzik: Batida
Sahne Tasarımı: Natalie Melby
Işık Tasarımı: 
Suni Joensen
Kostüm Tasarımı: Helene Guckelberger
Fotoğraf: Ditte Valente
Işık Uygulama: Levent Soy, Zilan Kaki
Türkçe Çeviri: Cüneyt Yalaz, Duygu Dalyanoğlu