Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

Erdal Yıldırım (BÜ’87)

Erdal Yıldırım, Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın CGO'su oldu. SVİKV'de Chief Governance Officer ünvanını üstlenecek Erdal Yıldırım, vakfın tüm kurumsallaşma ve yönetişim faaliyetlerinden sorumlu olacak. Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nda, vakfın kuruluş tarihi olan 2003 yılından bu yana Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Erdal Yıldırım, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Chief Governance Officer (CGO) ünvanını da üstlenecek. Erdal Yıldırım bu yeni görevlendirmeyle birlikte Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın tüm kurumsallaşma ve yönetişim faaliyetlerinden birinci derecede sorumlu olacak. 1981 yılında İstanbul Kabataş Lisesi’ni bitiren Yıldırım, 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Mühendislik Fakültesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldu. 1987-91 arasında turizm sektöründe çalıştı, 1991-97 arasında ise BÜ Mezunlar Derneği genel sekreterliği görevini yürüttü. 1997’de üstlendiği VKV genel müdürlüğü görevini günümüzde de sürdürmektedir. Yıldırım aynı zamanda Suna ve İnan Kıraç Vakfı, TEMA ve TÜSEV’de Yönetim Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ile TEGV’de Mütevelli Heyeti üyesidir.

 

Gözde Ünverdi Arslan (BÜ'00-'05)

Roche Diyabet Doğu Avrupa ve Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Pazarlama ve Pazar Erişim Direktörü Gözde Ünverdi Arslan oldu. Sağlık sektöründe çeşitli görevlerde 20 yıllık deneyimi bulunan Gözde Ünverdi Arslan, 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle Roche Diagnostik Türkiye Diyabet ekibine katılarak, Türkiye'nin de içinde yer aldığı Doğu Avrupa ve Gelişmekte Olan Ülkelerden sorumlu Pazarlama ve Pazar Erişim Direktörü olarak göreve başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun olan Gözde Ünverdi Arslan, aynı üniversitede İşletme alanında da yüksek lisans yaptı (2005). Kariyer yolculuğuna Bayer (DE:BAYGN)'de başlayan Ünverdi, sonrasında sırasıyla AstraZeneca ve Novartis şirketlerinin ülke ve bölge organizasyonları dahilindeki satış, pazarlama, operasyon ve stratejik planlama alanlarında yönetici olarak çalıştı.

 

Murat Büyükkucak  (BÜ’02)

Türkiye’de 50 binden fazla e-ticaret sitesinin ödeme alt yapısını sağlayan ve 2 milyondan fazla kullanıcıya “korumalı alışveriş hizmeti” sunan iyzico’da CMO görevine, hızlı tüketim ürünleri (FMCG), tezgâh üstü piyasalar (OTC) ve telekomünikasyon sektörlerinde deneyimli olan Murat Büyükkucak getirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünde 2002 yılında lisans eğitimini tamamlayan Büyükkucak, daha sonra London School of Economics’in Siyaset Bilimi Departmanı’nda yüksek lisans programını tamamladı. Büyükkucak son olarak, Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi’nde pazarlama direktörü olarak görev yapıyordu.

 

Erdem Çalışkan (BÜ’02)

Erdem Çalışkan, Boyner Büyük Mağazacılık Omni-channel Genel Müdürü oldu. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Erdem Çalışkan, yaklaşık 20 yıllık kariyerinde P&G, Unilever, LC Waikiki, Flormar gibi önemli şirketlerde üst düzey rollerde bulundu. Son olarak, Ağustos 2017’den bu yana Flo Mağazacılık E-Ticaret, IT ve Lojistik Ekiplerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Erdem Çalışkan yeni görevinde; lider online moda ve yaşam tarzı markaları Morhipo ve boyner.com.tr’nin yanı sıra ilgili fonksiyon ve süreçlerin “Omni bakış açısı” ile yönetiminden sorumlu olacak.