Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

Ayşegül Adaca Oğan (BÜ ’97)

Aktif Bank Genel Müdürlüğü pozisyonu 2015 yılından itibaren perakende bankacılık alanında çeşitli üst düzey görevlerde bulunan Ayşegül Adaca Oğan'a emanet edildi. Kariyerine 1998 yılında bankacılık sektöründe başlayan Oğan, Türkiye ve yurt dışında bireysel bankacılık ve tüketici finansmanı alanlarında çeşitli kurumlarda edindiği tecrübelerden sonra 2015 yılında Aktif Bank’a Bireysel ve Dijital Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Son üç yıldır Çalık Holding bünyesindeki BKT Arnavutluk Banka, BKT Kosova Banka, ALB Telekom Arnavutluk Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Adaca Oğan, Aktif Bank Yönetim Kurulu Murahhas Azası olarak görev aldı. 22 yıllık bankacılık tecrübesine sahip olan Adaca, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Stanford Üniversitesi Mühendislik Yönetimi'nde ve Işık Üniversitesi İşletme bölümünde iki farklı yüksek lisans eğitimi aldı.

Gülin Reyhanoğlu (BÜ’04)

Peugeot Türkiye Satış Direktörlüğü görevine Gülin Reyhanoğlu getirildi. Groupe PSA Türkiye’deki kariyerine Ekim 2017 yılında Peugeot Türkiye Filo Müdürü olarak başlayan Gülin Reyhanoğlu, Ağustos 2019 – 2020 tarihleri arasında geçen bir yıllık sürede Grubun dört markasından sorumlu Yeni Araç Filo Satış Müdürü olarak çalıştı. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Gülin Reyhanoğlu, otomotivde 2006 – 2010 yılları arasında Otokoç, 2010 – 2015 yılları arasında TEB ARVAL, 2016 – 2017 yıllarında ALD Otomotiv’de Satış Müdürü olarak görev yaptı. 2017’de Groupe PSA Türkiye bünyesine katılan Reyhanoğlu, 1 Ocak 2021 itibariyle Peugeot Türkiye Satış Direktörü olarak görevine devam ediyor.

Ayşenur Evcil (BÜ’98)

BSH Grubu bünyesinde Bölgesel Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görevini sürdüren Ayşenur Evcil, 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren BSH Grubu’nun Global “Direct-to-Consumer” stratejisinin oluşturulması ve hayata geçirilmesi sorumluluğunu üstlenecek. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi mezunu olan Ayşenur Evcil, CUNY Baruch College’de Pazarlama ve Uluslararası Ticaret alanında master yaptı. 20 yılı aşkın Amerika gibi gelişmiş ve gelişmekte olan piyasalarda uluslararası iş tecrübesine sahip Evcil sırasıyla, International Masters Publishers, Kraft Foods, Citigroup, Eaglemoss Publishing Group, Accenture Digital gibi şirketlerde çeşitli üst düzey pozisyonlarda yer aldı. Ayşenur Evcil, 2017 yılından bu yana BSH Grubu’nun Türkiye, CIS, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görev aldı.

Bülent Pehlivan (BÜ’06)

Henkel Türkiye CFO'su Bülent Pehlivan bu görevine ek olarak 1 Mart 2021 tarihinden itibaren Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Bölge CFO'su görevine başlayacak. Pehlivan, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme dalında yüksek lisans derecesini tamamladı. İş hayatına Türk Henkel'in Finans organizasyonunda başladı ve burada çeşitli görevler üstlendi. Finans alanındaki deneyimini global olarak genişletmek amacıyla merkez ofise transfer oldu ve Düsseldorf’daki Kurumsal Finans ekibine katıldı. Bunu takiben kariyerine Orta Doğu ve Afrika Bölge Finansal Kontrol bölümünde devam etti. Sonrasında Türkiye ve Mısır CFO’luğu rollerini üstlenen Bülent Pehlivan, son olarak BSH Türkiye'de CFO görevinde, çeşitli fonksiyonlardan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Barlas Döner (BÜ’07)

Allergan Aesthetics Türkiye'nin genel müdürlük görevine Barlas Döner getirildi. Son 14 yılda ilaç sektöründe birçok farklı stratejik liderlik pozisyonunda çalışan Barlas Döner, yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına Abbott Satış Analisti olarak başlayan ve üç yılın sonunda kurumun iş mükemmelleştirme müdürlüğü görevini üstlenen Barlas Döner, 2012 yılında GSK'ya Satış Gücü Etkinliği Müdürü olarak geçiş yaptı. Döner, AbbVie'de sırasıyla Onkoloji Marka Kıdemli Müdürü, Solunum Marka Kıdemli Müdürü ve Solunum KOAH Marka Takımı Lideri & Satış Müdürü rollerini üstlendi. Son olarak AbbVie Spesifik Farma ve Hepatoloji Direktörü görevini yürüttü.

Duygu Deniz Kadıoğlu (BÜ’98)

Duygu Deniz Kadıoğlu, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.’de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak göreve başladı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Kadıoğlu, profesyonel kariyerine 1997 yılında Roche’da başlayarak Reckitt Benckiser, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik gibi şirketlerde satış, pazarlama, iletişim, ürün yönetimi ve marka stratejileri oluşturulmasında görev aldı. 2012-2019 yılları arasında Castrol’de Sponsorluk, PR, Pazarlama İletişimi, Marka ve İletişim Müdürlüğü sorumlulukları olan Kadıoğlu, son olarak Mutlu Akü’de İcra Kurulu üyesi olarak Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi.

Tomris Makinacı Özben (BÜ’75)

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı öğretim üyesi Profesör Dr. Tomris Makinacı Özben, Avrupa Tıbbi Laboratuvarlar Federasyonu (EFLM) Başkanlığı’na seçildi. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği 1975 yılı mezunu olan Özben bu görevi 2026 yılına dek sürdürecek. Özben, geçmiş yıllarda IFCC Dünya Federasyonu Yönetim Kurulu'nda ve Kongre Komite Başkanlığı'nda görev aldı. Balkan Klinik Laboratuvarlar Federasyonu (BCLF) Başkanlığı'nı yürüttü. 

Hasan Çolak (BÜ’06)

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Çolak, Türkiye Bilimler Akademisi tarafından verilen 2020 TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne layık görüldü. Çolak 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi (2008), doktorasını ise Birmingham Üniversitesi Bizans, Osmanlı ve Çağdaş Yunan Çalışmaları Merkezi’nde (2013) tamamlayan Çolak, Leiden Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı, Bilkent Üniversitesi’nde ise yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yaptı.