Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

 

Sezgin Lüle (BÜ'98)

Sezgin Lüle, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı oldu. Lüle, 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında Organizasyon Müdürlüğü’nde Organizasyon ve Metot Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı, 1999 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Müfettiş Yardımcısı oldu. 2004 yılında University of Birminghan’da Uluslararası Bankacılık ve Finans konusunda yüksek lisans programını tamamladı. 2008-2011 yılları arasında Proje ve Değişim Yönetimi Başkanlığı’nda Müdür Yardımcısı ve Birim Müdürü olarak görev yaptı. Lüle, Nisan 2017’de Kurumsal Mimari Müdürü oldu.

Berrak Dinçtürk Uğrubol (BÜ ‘06)

Astellas İlaç Türkiye’nin yeni İK Direktörü, ilaç sektöründe uzun yıllardır deneyim sahibi olan Berrak Dinçtürk Uğrubol oldu. Kadınların iş gücüne kazandırılması için gönüllü çalışmalar yapan Uğrubol, İK Direktörü olarak şirketin yönetim ekibine katıldı. BASF, AstraZeneca, Pfizer ve Sandoz gibi çok uluslu şirketlerde kapsamlı İK ve endüstri tecrübesine sahip olan Uğrubol, Astellas’a katılmadan önce GSK İlaç ile GSK Tüketici Sağlığı Türkiye organizasyonlarının ve 3 bölge yönetim üssünün İK Etkinliği Liderliği görevini yürütmekteydi. Berrak Dinçtürk Uğrubol, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi & Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji bölümlerinden çift ana dal diplomasına sahip.

Renan Özyerli (BÜ ’91)

MSD Türkiye Bölgesi (Türkiye, Ukrayna ve BDT ülkeleri) Genel Müdürü Renan Özyerli, MSD EEMEA Bölge Başkanlığı görevine getirildi. Renan Özyerli, MSD'nin dünyadaki en geniş bölgelerinden biri olan, çeşitliliği ve ekonomik büyüklüğü ile öne çıkan EEMEA'daki tüm strateji ve operasyonlarından sorumlu olacak. İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesinde Mühendislik Yönetimi alanında MBA yaptı. 2013 yılında MSD Türkiye'ye İş Birimi Direktörü olarak katılan Özyerli, 2015-2017 arasında MSD Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2017-2020’de MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olan Özyerli’nin çeşitlilik ve dahil etme kültürünü geliştirmeye odaklı liderlik tarzı, MSD Türkiye’nin yaratıcı projeleriyle dünyada ses getirmesini, yeteneklerini diğer MSD organizasyonlarına ihraç etmesini sağladı. Özyerli, MSD EEMEA Bölge Başkanı olarak MSD'nin bölgesel faaliyetlerine liderlik edecek.

Işılay Tabak (BÜ ’06)

Bayer Tarım Ürünleri Sebze Tohumları biriminde Müşteri Deneyimi & Strateji Lideri olarak çalışmakta olan Işılay Tabak, MENA & Türkiye Pazarlama Bölge Lideri oldu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2006’da onur derecesi ile mezun olan ve pazarlama yüksek lisansı bulunan Işılay Tabak, pazarlama alanında farklı sektörlerde toplam 15 yıllık iş deneyimine sahip. Yedi yıldır Bayer'de görev alan Işılay Tabak, yeni görevinde Bayer'e katkı sağlamaya devam edecek.

Onur Özyurt (BÜ’00-’07)

Balparmak’ın genel müdürlük koltuğuna Onur Özyurt oturdu. Balparmak’a katılmadan önceki iki yılını Türk markalarının Güneydoğu Asya’ya açılmasını sağlamak amacıyla Singapur’da geçiren Onur Özyurt, yeni görevinde Balparmak ve Apitera markalarının yeni ürün ve dağıtım kanallarıyla yurtiçindeki lider konumunu güçlendirmesine ve yurtdışında yeni pazarlara açılmasına liderlik edecek.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü 2000 yılı mezunu olan Onur Özyurt, yüksek lisans derecesini 2007’de Boğaziçi’nden ekonomi ve finans alanında aldı, daha sonra Harvard İşletme Okulu’nda işletme programını tamamladı. Kariyeri boyunca Türkiye, Ortadoğu ve Balkanlar’da ilaç, sağlık, eğlence, perakende ve hızlı tüketim ürünleri sektörlerinde yönetici ve yönetim kurulu seviyesinde çeşitli görevlerde bulundu.

Kadir Şener (BÜ'05-'08)

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden 2005 yılında lisans derecesi alan Kadir Şener, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi programından 2008'de yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. Microsoft Global Kurumsal Teknoloji, Strateji ve Satış Direktörü olarak atanan Şener, Microsoft'ta 16 yıldır görev yapıyor. Önceki yıllarda Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Kurumsal Müşteriler Teknoloji Strateji Direktörlüğü yapan Şener, Microsoft'ta Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Bulut ve Kurumsal Çözümler Grup Direktörlüğü görevini de yürütmüştü.