Mezunlarımızdan haberler

Mezunlarımızdan kariyer izleri...

Ülfet Baykent Uysal (BÜ’99)

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu Ülfet Baykent Uysal, Mey|Diageo’da yeni İK Direktörü olarak atandı. Ülfet Baykent Uysal, kariyerine 1999 yılında Unilever Türkiye’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. Bir süre Yetenek Yönetimi ve Pazarlama İK Müdürü olarak görev aldıktan sonra 2007 yılında Unilever’in Fransa ofisine transfer olarak global İK Dönüşüm Projesi’nde Program ve Değişim Yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında Unilever Türkiye’ye dönerek Tedarik Zinciri ve Endüstri İlişkileri İK Direktörü oldu, 2017 yılında şirketin Türkiye ve NAMETRUB Bölgesi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İK Direktörü olarak atandı. Ülfet Baykent Uysal; Mey|Diageo’ya katılmadan önce, 2018 yılında İK Direktörü olarak göreve başladığı Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nda Vitra markasının İK departmanına liderlik ediyordu.

Aslı Arbel (BÜ’06)

Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA Programı mezunu Aslı Arbel, Microsoft Türkiye Pazarlama Direktörü (CMO) olarak atandı. Kariyerine 2006 yılında HSBC Türkiye’nin Kurumsal İletişim Bölümü’nde başlayan Aslı Arbel, 2010’dan 2013’e değin HSBC Türkiye çatısı altında Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Sonradan Vodafone Türkiye’nin Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Arbel, 2014 yılından bu yana Microsoft Türkiye’nin Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışmalarını sürdürüyordu.

Kağan Keklik (BÜ’98)

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunu Kağan Keklik, Sanofi Güney Afrika, Namibya ve Botsvana Genel İlaçlar Genel Müdürü ve Ülke Başkanı olarak atandı. Kariyerine Eczacıbaşı-Baxter bünyesinde Satış Yöneticisi olarak başlayan Kağan Keklik daha sonra sırasıyla, Ürün Müdürü, Kıdemli Ürün Müdürü ve Pazarlama Müdürü pozisyonlarında çalıştı. Sanofi bünyesine 2008 yılında katılan Kağan Keklik sırasıyla, Merkezi Sinir Sistemi Pazarlama ve Satış Direktörlüğü, Birinci Basamak Satış Direktörlüğü, Eczane Grubu Satış ve Pazarlama Direktörlüğü, Tüketici Sağlığı İş Birimi Direktörlüğü görevlerini yürüttü. 2019 yılında İran Yerleşik Reçeteli İlaçlar (Rx) Genel Müdürü ve Ülke Başkanı olan Kağan Keklik son olarak, Sanofi İran Genel İlaçlar Genel Müdürü ve Ülke Başkanı olarak görev yapıyordu.

Aslı Şentürk Göker (BÜ’99)

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu Aslı Şentürk Göker, Autorola Türkiye’de tüm yazılım çözümleri ve hizmetlerinin satışından ve şirketin dört markasının pazarlamasından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atandı. Şentürk Göker, otomotiv sektöründe satış ve stratejik planlama, pazar analizi, fiyatlandırma, pazarlama, ürün yönetimi, kurumsal iletişim, CRM, saha operasyonları yönetimi alanlarında görev aldı. 2017 yılından itibaren Autorola Türkiye bünyesinde otomotiv sektörü ikinci el araç faaliyetlerine yönelik yeni nesil ticari analiz ve pazarı izleme çözümleri sunan, yapay zekâ, makine öğrenmesi ve büyük veriden oluşan iş zekâsı seti INDICATA’nın Satış Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Yönet Can Tezel (BÜ’88)

Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Yönet Can Tezel, İsveç Krallığı nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine atandı. 1989 yılında Dışişleri Bakanlığı’na girdi ve Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in özel kalem müdür yardımcılığı dahil çeşitli görevlerin ardından 2011-2014 yıllarında Araştırma Genel Müdür Yardımcısı oldu. 1 Şubat 2014-6 Ocak 2019 tarihlerinde Kiev Büyükelçisi oldu. 2019 yılından bu yana Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Hakan Zihnioğlu (BÜ’91)

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu Hakan Zihnioğlu, Emsan’da Genel Müdür olarak atandı. Kariyerine Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nde başlayan Zihnioğlu, Boyner Genel Müdür Yardımcılığı ve Yurtdışı Satışlar Genel Müdür Yardımcılığı’nın ardından Nurus’ta Genel Müdür olarak görev almıştı.

Erkin Aydın (BÜ’97)

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu Erkin Aydın, Hepsiburada'nın finansal hizmetler operasyonlarını yürütmek üzere faaliyet gösteren fintech şirketi Hepsi Finansal’da CEO olarak atandı. Aydın, yeni görevinde Hepsiburada’nın tüketici finansmanı ve genişletilmiş finansal hizmet operasyonlarını yönetecek. Aydın, Kariyerine ABD’de Clark Construction Group’ta başladı. Daha sonra McKinsey&Company’ye katılan Aydın, çeşitli finans kuruluşlarıyla strateji, pazarlama, büyüme, dönüşüm yönetimi ve M&A alanlarında çalıştı. Hepsiburada’dan önce, QNB Finansbank’ın Perakende, Kobi Bankacılığı ve Ödeme Sistemleri departmanlarında liderlik görevleri üstlendi.

Pelin Halaçoğlu Arnau (BÜ’06)

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Pelin Halaçoğlu Arnau, Ipsos’un Türkiye ve Global Tüketici Panelleri Hizmet Birimi’nin Liderliğine getirildi. Halaçoğlu Arnau, 2006 yılında Ipsos Tüketici Panelleri’nde Junior Client Consultant olarak çalışma hayatına başladı. 2015 yılında Ipsos Partnering and Strategic Insight ekibinde Direktör oldu. 2018 yılında Ipsos Client Organisation ekibinin kurulmasıyla birlikte Senior Client Officer olarak çalışmaya başlamıştı.

Ceren Öz (BÜ’10)

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü mezunu Ceren Öz, Yemeksepeti pazarlama departmanında Büyümeden Sorumlu Direktör görevine atandı. İş yaşamına 2010 yılında, lojistik sektöründe giriş yapan Ceren Öz; kariyerini 2012-2017 yıllarında L'Oréal’de, 2017-2022 arasında ise Turkcell’de dijital pazarlama ve iletişim ağırlıklı olarak farklı yönetici pozisyonlarındaki görevlerle sürdürdü.

Burcu Batı (BÜ’01)

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu Burcu Batı, sahibinden.com’da Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı (CFO) görevine getirildi. Kariyerine PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye organizasyonunda finansal denetçi olarak başlayan Batı, 2004 yılında telekom sektörüne adım attı. Turkcell Grup ve Vodafone Grup bünyesinde toplam 12 yıl çalışarak çeşitli finansal yöneticilik görevleri üstlenen Batı, 2016-2017’de sahibinden.com CFO’su olarak görev yaptı. 2017-2019’da SAP Türkiye firmasının CFO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Batı, sahibinden.com’a katılmadan önce TFI TAB Gıda Yatırımları’nda CFO görevini yürüttü. Burcu Batı, 2022 yılı başında Dataexpert ve Milliyet Executive tarafından Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’sundan biri olarak seçildi.