Mezunlarımızın başarısını Öğrenci Ödülleri ile kutluyoruz!

Boğaziçi Üniversitesi bu yıl 149. kez mezun vermeye hazırlanırken Öğrenci Ödülleri için heyecanlı bir süreç başlıyor. Boğaziçi’nde akademik başarılarıyla olduğu kadar ders dışı faaliyetleriyle de öne çıkan isimlere sunulacak Öğrenci Ödülleri’ne adaylarınızı 13 Mayıs 2016 tarihine dek belirleyebilirsiniz.

22 Haziran 2016 tarihinde düzenlenecek törenle keplerini giyecek olan Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni mezunları akademik başarıları kadar, sanat, spor, toplumsal duyarlılık gibi farklı alanlarda göstermiş oldukları sıradışı başarılarıyla da ödüllendirilecekler.

149. Mezuniyet Töreni kapsamında verilecek Öğrenci Ödülleri’ne dair bilgi aldığımız Diploma Töreni Ödül Komisyonu üyesi Prof. Dr. Cem Ersoy, Boğaziçi Üniversitesi’nin çok yönlü bireyler yetiştiren bir kurum olarak sadece akademik başarıyla yetinmeyen ve iyi birer sosyal vatandaş olarak toplumda fark edilen mezunlarıyla övündüğünü ifade ediyor.

Ersoy, Boğaziçi Üniversitesi’nin kültür ve değerlerinin en önemli bileşeni olan öğrenci kulüplerinin sanattan spora farklı alanlara uzandığını ve bu kulüplerden yetişen yüzlerce öğrencinin toplumsal duyarlılığa sahip nitelikleriyle öne çıktığını ifade ediyor.

Öğrenci Ödülleri’nin sadece kulüp faaliyetlerine katılan öğrencilerle sınırlı olmadığını hatırlatan Cem Ersoy, kulüp faaliyetlerine bizzat katılmayıp sanat, kültür, spor, toplumsal projeler gibi alanlarda bireysel faaliyetlerde bulunan pek çok öğrencinin de olduğunu; bu ödüller sayesinde bu değerlerin keşfedilerek Boğaziçi camiasına ve kamuoyuna tanıtıldığını sözlerine ekliyor.

Ersoy ayrıca 149. Mezuniyet Töreni Öğrenci Ödülleri kapsamında ödüle aday gösterilmenin en önemli kriterini ‘’Boğaziçi Üniversitesi’nden bu sene mezun olacak olup; lisans dönemi süresince gerek akademik başarı gerekse ders dışı faaliyetleriyle öne çıkan sıra dışı profile sahip olmak’’ olduğunu anımsatıyor.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra, üniversite akademik ve idari personeli de ilgili tematik başlıklarda ödüle adaylarını gösterebiliyor. Öğrenci Ödülleri başlığı altında Rektörlük Ödülü, Rektörlük Özel Ödülü, Yabancı Uyruklu Öğrenci Ödülü, Spor Başarı Ödülü, Mümin Tansever Kulüp Faaliyetleri Ödülü sahiplerini bulacak.

Geçen yıl gerçekleştirilen 148. Mezuniyet Töreni kapsamında hazırlanan web sitesi ve bilgi arşivi bu yıl da adaylıklar için geçerli adres olacak. Öğrencisinden akademik ve idari personeline tüm Boğaziçi camiasına yönelik bilgilendirmeler içeren Mezuniyet Töreni sitesinde Öğrenci Ödülleri başlığı altında ödüllere aday gösterilmek üzere oluşturulan Aday Gösterme Formu yer alacak.  Lisans öğrencilerine verilecek olan ödüllere adaylık için ilgili formun doldurularak 13 Mayıs Cuma günü saat 17:00’ye kadar ilgili birime iletilmesi gerekiyor.

149. Mezuniyet Töreni Öğrenci Ödülleri ve geçmiş yıllarda ödüle değer bulunan mezunlarımız hakkında daha fazla bilgi için: http://mezuniyettoreni.boun.edu.tr