Sokak tacizine karşı 5D kalkanı!

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve L’Oreal Türkiye işbirliğiyle “Sokak Tacizine Karşı Dur” Projesi hayata geçirildi. Çalışma kapsamında Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin verdiği bir saatlik online eğitimlerle bugüne kadar 50 binin üzerinde kişiye ulaşıldı. Dünya çapında verilen eğitimlerde Türkiye bu sayıyla ilk beş ülke arasına girdi.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve L’Oreal Türkiye işbirliğiyle hayata geçirilen “Sokak Tacizine Karşı Dur” Projesiyle artık kadınlar kendilerini sokakta daha güvenli hissedecekler. BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut projeyle ilgili şunları anlattı: "Sokak Tacizine Karşı Dur" Projesinde Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri tarafından eğitimler düzenleniyor. Bir saatlik online eğitim, sokak tacizine karşı basit ve etkili 5 yöntemi sunuyor. Sokak tacizinin tanımı ve yol açtığı çok yönlü etkileriyle başlayan eğitimde 5D metodu ile güvenli müdahale yolları anlatılıyor. Katılımcılar bu eğitim ile farkındalık kazanarak, küçük bir adımla büyük etkiler yaratabileceği konusunda bilinçlendiriliyor.”

AMAÇ DAHA ÇOK KİŞİYİ SOKAK TACİZİNDEN KORUMAK

Eğitimlerle farkındalık oluşturularak daha çok kadına en yaygın taciz şekli olan sokak tacizi konusunda somut bilgilerin ulaştırılması hedefleniyor. Şu ana kadar 50 bin kişinin eğitim gördüğü çalışmada bir sonraki hedef 100 bin.

"Sokak Tacizine Karşı Dur" Projesiyle ilgili detaylı bilgileri almak için tıklayınız