Boğaziçi Mezunu Erhan Erken, Türkiye’nin en büyük Odası İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkanı oldu!

Boğaziçi Mezunu Erhan Erken, Türkiye’nin en büyük Odası İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkanı oldu!

Türkiye’nin en büyük Odası İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO)  başlayan 21’nci dönem meclis başkanı seçimlerinde kazanan aday  Erhan Erken oldu , seçim sonrası yaptığı ilk açıklamada, “Meclis yönetimi olarak yönetim kurulumuza gerektiğinde destek olacağız. Oda yönetimine teşekkür ediyorum. Oda için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü programı'ndan mezun olan Erhan Erken'i tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Erhan Erken Kimdir?

1961 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Galatasaray Lisesi, Üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde bitirdi.

Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yaptı.

1983 yılından bu yana Reklamcılık, Basım, Ambalaj ve Yayıncılık Sektöründe çeşitli firmalarda kurucu, ortak, yönetici ve danışman olarak çalışmalar yaptı. Halen bu sektörde Erken Ambalaj LTD Şti ile ambalaj ve matbaa malzemesi ticareti yapıyor.

Aynı zamanda dijital yayıncılık alanında, üç dilde yayın yapan Dünya Bülteni, Son Devir ve Dünya Bizim adlı haber ve kültür portalları ve Püfterem isimli mizah sitesini hazırlayan Küresel İletişim A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı.

2010 Yılından itibaren Genel Koordinatörlüğünü yaptığı Kuzey Haber Ajansı ile çeşitli belgesel filmler, TRT TÜRK ve TRT ARAPÇA kanallarına TV programları yapıyor.

Eğitim alanında Elif Eğitim Hizmetleri ve Bayrampaşa Eğitim Hizmetleri adlı oluşumlarla, 1986 yılından bu yana okul öncesi eğitim ve 2005 yılından itibaren de ilaveten ilköğretim çağına hitap eden Bilgi Merkezi işletmeciliği gibi görevlerde bulundu. Çeşitli STK’larda kurucu, başkan ve yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra 2005-2009 arasında İTO Yönetim Kurulu üyesi ve 2007-2013 arasında da TOBB bünyesinde Gümrük Turizm İşletmeleri A.Ş’nin Yönetim Kurulu üyesi ve bir dönem Türkiye İzcilik Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği olarak görev yaptı.