Albert Long Hall’de fiziksel mesafeli klasik müzik şöleni
Boğaziçi Üniversitesi’nin mekân desteği verdiği ve dört gün süren ARTBOX performans kayıtlarını, Boğaziçili öğrenciler ve çalışanlar da izleme fırsatı yakaladı. Etkinlik takviminde yer alan performanslar için fiziksel mesafe kurallarına uygun sınırlı sayıda seyirci kabul edildi. Salonda sessizliğin sağlanarak ve çekimin gerektirdiği kurallara uyularak gerçekleştirilen performanslarda izleyiciler; jazz, klasik müzik ve masal anlatılarını kapsayan geniş yelpazeli bir repertuarda müzik şöleni yaşadı.
Etkinlik esnasında şu performanslar kaydedildi:
31 Ağustos Pazartesi 15.00 – 19.00
Yiğit Karataş (keman) / Özgür Ünaldı (piyano) – Jazz Dinleti
1 Eylül Salı 15.00 – 19.00
Gökhan Aybulus (piyano) – Klasik Müzik Dinleti
2 Eylül Çarşamba 15.00 – 19.00
Çağatay Akyol (arp) / Derya Yıldırım (narration) – Masal – Müzik Terapi
3 Eylül Perşembe 15.00 – 19.00
Burak Bilgili (bas/bariton) – Fügen Yiğitgil (piyano) – Klasik Müzik Dinleti
ARTBOX’a verilen destek çerçevesinde konser kayıtları, Boğaziçi Üniversitesi mensuplarına özel olarak açık olacak ve yayımlanan konserler izlenebilecek.