Üniversiteyi Tanıma Günleri 26 Eylül’de başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılına 28 Eylül’de başlıyor. Dersler başlamadan önceyse 2022 girişli öğrencileri, Üniversiteyi Tanıma Günleri kapsamında Boğaziçi’nin kültürel ve sosyal ortamını tanıtan dopdolu bir program bekliyor.

26-27 Eylül’de BU101: Üniversiteyi Tanıma Dersleri kapsamında 2022 girişli öğrenciler, üniversitedeki akademik ve kültürel yapıyı tanıyacak, Boğaziçi’nde geçirecekleri günlere dair bir izlenim edinme şansı bulacaklar. Üniversiteyi Tanıma Dersleri’nin programını dikkate alarak öğrencilerin kendi günlerini planlamaları mümkün olacak. Hem okuldaki Kütüphane, Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi (BÜREM/BÜSÖD) gibi çeşitli birimlerin tanıtılacağı hem de üniversitede öğrencilerin karşılaşabileceği zorlukların üstesinden gelmesi için yol gösterici nitelikte olacak bu etkinlikler, Güney Kampüs’te Albert Long Hall Büyük Toplantı Salonu’nda ya da Öğrenci Faaliyetleri Binası Demir Demirgil Salonu’nda gerçekleşecek. Detaylara programdan ulaşmak mümkün. BU101: Üniversiteyi Tanıma Dersleri, kampüslere geç gelecek hazırlık öğrencileri içinse 16-17 Ekim’de tekrarlanacak.

BU101: Üniversiteyi Tanıma Dersleri kapsamında Boğaziçi’nde akademik yaşam, teknoloji kullanımı, spor, çevre ve iklim farkındalığı, flört şiddeti ve cinsel taciz, bağımlılık, zamanı etkili kullanma yolları gibi pek çok konu Boğaziçi Üniversitesi’nden akademisyen, mezun ve alanında uzman kişilerce anlatılacak.

Boğaziçi kültürünün çok önemli bir parçası olan kulüplerle tanışma fırsatını da yakalayacak olan yeni girişli Boğaziçililer, 26-27 Eylül’de Güney Kampüs’teki kulüp çadırlarını ziyaret edebilir ve sosyal hayatlarına büyük katkı sağlayacak kulüp etkinliklerinden ve çalışmalarından haberdar olabilirler. Hazırlık öğrencileri ise 16-17 Ekim’de yine kulüplerle tanışma fırsatı yakalayabilecek.